SPODEK TO NIE FIKCJA

Dodano 21 lutego 2016, w Bez kategorii, przez PIOTR73

avro-canada_avrocar-9-d

 

 

Avrocar – latający spodek Amerykanów

Latające spodki nie istnieją? Nic bardziej mylnego. Warto wiedzieć, że nad latającymi talerzami pracowali m.in. Amerykanie, Kanadyjczycy czy Niemcy. Co stało się z superszybkim i supertajnym (plany ujawniono dopiero w 2012 roku) latającym pojazdem z USA? Ta maszyna miała zmienić oblicze zimnej wojny i świadczyć o amerykańskiej potędze. Oto historia jednego z najbardziej zadziwiających projektów w historii.

Jest rok 1952. Zimna wojna w pełni – oczy Waszyngtonu skierowane są cały czas w kierunku Związku Radzieckiego, zaś plotki o UFO mnożą się jak szalone. Coraz częstsze raporty pilotów Air Force o „latających spodkach” zmuszają CIA do podjęcia działania. Przerażeni wizją komunistów pracujących nad tajną bronią – wspomnianymi „latającymi spodkami” – tworzą specjalną grupę mającą na celu zbadanie problemu. Ku ich zdziwieniu, okazuje się iż prace nad ową bronią owszem, mają miejsce, ale dużo bliżej niż się spodziewali, bo w kanadyjskiej filii zakładów Avro, gdzie brytyjscy inżynierowie budowali okrągły statek, mogący osiągać niesamowite prędkości. To miał być najprawdziwszy „pojazd przyszłości”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>